W ramach działań profilaktycznych Starszaki odwiedziły pobliski gabinet stomatologiczny. Pani doktor Aleksandra Urban – mama naszej Amelki powitała nas bardzo serdecznie i zachęciła do zwiedzenia gabinetu stomatologicznego. Opowiedziała dzieciom o swojej pracy, zapoznała ich z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, sprzętem, urządzeniami i narzędziami dentystycznymi. Wyjaśniła jak się leczy zęby, pokazała dzieciom działanie sprzętu medycznego. Przedszkolaki utrwaliły również wiadomości n .t. higieny jamy ustnej i prawidłowego szczotkowania zębów. Miłe przyjęcie w gabinecie stomatologicznym i panująca wesoła atmosfera sprzyjały nabieraniu ufności dzieci do dentysty. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zostały obdarowane jednorazowymi szczoteczkami. Dziękujemy p. Oli za zaproszenie :)