Uroczystość Andrzejkowa tego roku obchodzona była wyjątkowo hucznie. Od rana dzieci przychodziły wspaniale poprzebierane za postacie z bajek i filmów dla dzieci. Imprezę rozpoczęła grupa Starszaków wprowadzając nastrój magii i tajemniczości wyśpiewując zaklęcia: Czary-mary.

Po wprowadzeniu przez panią Dorotkę w tradycję i zwyczaje andrzejkowe odbyły się tańce przy akompaniamencie organów. Dzieci reagowały na zmiany w muzyce oraz na polecenia w języku angielskim. Były serpentyny, balony, a na dzieci padał sztuczny śnieg, kolorowe confetti.

Najliczniejszą grupę stanowili wśród chłopców spidermani, a wśród dziewcząt oczywiście wróżki i księżniczki. Były również: czarownica, myszka, motylek, pani doktor, a także Robert Kubica, kowboje, muszkieter, pirat, piłkarz, kościotrup i wiele innych postaci.

Po wesołych tańcach przebierańców urozmaiconych konkurencjami z balonami, maskami i innymi rekwizytami na bal przybyła czarodziejka, która poprowadziła prawdziwe andrzejkowe wróżby: Wróżba z butami, Kim będę w przyszłości?, Rzut kostką oraz tradycyjne lanie wosku i przepowiadanie przyszłości.

Następnie dzieci zaproszono na przedstawienie teatralne Kot w Butach w wykonaniu personelu przedszkola.

Zmęczone dzieci z zapałem zasiadły do uroczystego poczęstunku, po którym chętni mogli jeszcze powróżyć i wziąć udział w balu maskowym.

Tak zorganizowane andrzejki dały dzieciom dużo radości i niezapomnianych wrażeń.