Nasze Przedszkole wzięło udział w ogólnopolskim „Basiowym Balu Pasiastych”.

Wszystkie przedszkolaki stanęły na wysokości zadania i w ustalonym dniu 16 lutego 2012 r. przyszły ubrane w śmieszne pasiaste stroje (bluzeczki, sweterki, rajstopki, getry, skarpetki itp.) Dzień wcześniej dzieci z poszczególnych grup wykonały pasiaste maski, korony i rekwizyty oraz udekorowały salę obrazkami w paski.

Bawiliśmy się pod hasłem promowania postaw otwartości względem ludzi o innym kolorze skóry, czy innym wyznaniu. Punktem wyjścia było opowiadanie „Basia i kolega z Haiti”.

W trakcie zabawy dzieci poznały fragmenty kultury i obyczajowości haitańskiej – dania, piosenki haitańskie, flagę, miejsce na mapie i globusie. Zapoznały się z przygodami Basi – bohaterki cyklu książek „Basia i ….”. W przygody bohaterów: Basi, Franka i Janka dzieci zostały wtajemniczone już podczas ferii zimowych. Bal udał się wyjątkowo, ponieważ zbiegł się z tłustym czwartkiem. Nie zabrakło wiec pączków i faworków oraz karnawałowych tańców; były węże, korowody i pląsy.

Na zakończenie balu panie wręczyły dzieciom dyplomy uczestnictwa w „Basiowym Balu Pasiastych” . Każde dziecko zostało Pasiastym przyjacielem Basi.